Mikołaj u przedszkolaków

„On dostał twój list – na pamięć go zna
Prezenty już wziął i w worku je ma
Bo Mikołaj jedzie tu już”.

Autor: Ewelina Flinta, tekst piosenki Mikołaj jedzie tu już

Jest taki gość, który co roku odwiedza grzeczne dzieci. W tym roku przybył do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i zawitał w grupie Gwiazdeczek i Słoneczek 7 grudnia z samego rana, z workiem pełnym prezentów przyjechał do nas z dalekiej Laponii prawdziwy Święty Mikołaj.

Nasz gość miał okazję wysłuchać krótkiego występu artystycznego. Gwiazdeczki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, a Słoneczka przygotowały i przedstawiły wiersze i tańce do piosenek mikołajowych. Przedszkolaki były szczęśliwe, radosne, ale niektóre również lekko zawstydzone jego obecnością. Mikołaj przyniósł ze sobą wiele uśmiechu oraz upominki. Porozmawiał z dziećmi, zachęcał ich aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu. Zostawił również prezent dla całej grupy. Gwiazdeczki dostały nową kuchnię, a Słoneczka – sklep z kasą fiskalną i akcesoriami.

Po otrzymaniu prezentów dzieci podziękowały Świętemu Mikołajowi i wręczyły mu drobny upominek. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci, a na wyjątkowego Gościa będziemy znów czekać cały roku.

Anna Filipowska
Agnieszka Karcz