Historia sukcesu, czyli „Jak wygraliśmy konkurs Empiku 1000 powodów by czytać”

O konkursie Empiku słyszeliśmy już od dawna. W tym roku postanowiliśmy wziąć w nim udział. Było to niemałe wyzwanie dla naszej małej szkoły, liczącej 99 uczniów. Uczniowie klasy II przygotowali materiały do plakatu: kolorowe rolki, które potem stały się książkami oraz półkę (użycie materiałów recyklingowych było jednym z wymogów konkursowych). Wraz z wychowawcą (Małgorzata Wolińska) oraz panią Izabelą Jasińską (polonistka, wychowawca kl. V) stworzyli plakat, który stał się wizytówką naszej szkoły w konkursie Empiku.

Od 2 listopada do 2 grudnia było to najczęściej wyszukiwane logo przez uczniów naszej szkoły, rodziców i nauczycieli. Codziennie oddawaliśmy głos na Szkoła Podstawowa nr 3 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Niepołomicach. Codziennie prosiliśmy też o głosy mieszkańców naszego miasta, uczniów sąsiednich szkół, wszystkich znajomych… Prosiliśmy wierszem, piosenką, a nawet nagraliśmy film.

Rodzice naszych uczniów bardzo nas wspierali. Pani Ewelina Piątek wydrukowała plakaty, reklamujące przyłączenie się do naszej akcji, które potem razem z p. Tomaszem Michoniem (przewodniczący zarządu osiedla Zagrody) rozwiesiła na tablicach informacyjnych w Niepołomicach. Uczniowie i rodzice tworzyli codziennie memy, przypominające o głosowaniu na naszą szkołę.

Nasza pozycja w rankingu konkursu „1000 powodów by czytać” była zmienna. Radość była ogromna, gdy wskoczyliśmy na pierwsze miejsce, a jeszcze większa była mobilizacja, kiedy spadliśmy. Walka była zacięta do ostatnich minut… potem jeszcze weryfikacja głosów (bardzo długa)….

I ogłoszenie wyników 7 grudnia!!!

Dlaczego warto było brać udział i wygrać w konkursie Empiku „1000 powodów by czytać”?

  • Dla wygranej: 1000 książek dla naszej szkolnej biblioteki o wartości do 25 tysięcy złotych!
  • Dla promocji: od teraz już wszyscy wiedzą, że w Niepołomicach jest Szkoła Podstawowa numer 3 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z siedzibą przy ul. Krakowskiej 14 (dawniej mówili o nas: „szkoła na Podgrabiu”).
  • Dla promowania akcji czytelnictwa!
  • Dla zaangażowania wszystkich rodzin i mobilizację społeczności.

To zdecydowanie najlepszy prezent na mikołajki dla naszej szkoły. Bardzo dziękujemy KAŻDEMU kto oddawał głos codziennie i temu, kto zagłosował choć jeden raz. Każdy Wasz głos przyczynił się do naszej wygranej!

Koordynatorki akcji

Małgorzata Wolińska i Izabela Jasińska