Dzień Postaci z Bajek

5 listopada w naszej szkole odbył się Dzień Postaci z Bajek. Już od rana w szatni pojawiali się kolejni bohaterowie dziecięcych opowieści: piękne księżniczki, dzielni bohaterowie walczący o dobro świata oraz zabawne postaci dzięki którym życie nabiera kolorów i staje się weselsze. Każda postać wprowadzała dzieci w magiczny świat, w którym dobro zawsze zwycięża ze złem. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz ich rodziców ten dzień był naprawdę wyjątkowy!

Nagrodę za najciekawszy strój otrzymali:

                -Marika Skalny i Jakub Bonarski z grupy Gwiazdeczek,

                – Oliwia Bonarska z grupy Słoneczek,

                – Judyta Piątek z kl. 2,

                – Karolina Alikowska z kl.2,

                – Leon Rant z kl.3

Baśniowy świat jest ważny w życiu dziecka, ponieważ za jego pośrednictwem kształtowane są wartości. Bajki i baśnie pomagają dziecku zrozumieć otaczający go świat dzięki czemu nawet najtrudniejsze życiowe sytuacje stają się łatwiejsze do przezwyciężenia.

Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi przez nauczycieli były zabawy i konkursy.

Najmłodsi mieli za zadanie odszukać wokół siebie bohaterów bajek, których zła czarownica wyciągnęła z książek. W konkursie dotyczącym znajomości bajek oraz „Bajkowa – Jaka to melodia?” wszyscy chętni mogli sprawdzić swoją wiedzą w tym zakresie.

Wśród wyróżnionych tego dnia znaleźli się:

                -Dawid Jędrzejczyk z grupy Gwiazdeczek,

                – Gabriela Dubiel z grupy Słoneczek,

                – Emilia Czaplak z kl. 1,

                – Sandra Bartnicka z kl. 2,

Anna Filipowska