Pasowanie na Przedszkolaka

23 października w naszym przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”.
To pierwsza uroczystość w życiu dzieci, które od września rozpoczęły swoją przygodę
z przedszkolem. Dla najmłodszych „Gwiazdeczek” był to pierwszy, bardzo ważny występ.
Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią, były więc piosenki, wierszyki i tańce. Po części artystycznej wszyscy obiecali: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, pomagać kolegom i być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pan Dyrektor Zbigniew Stawarz z pomocą „czarodziejskiej kredki” dokonał uroczystego pasowania na przedszkolaka Przedszkola Samorządowego nr 2 w Niepołomicach. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał medal oraz słodki upominek.
Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Warto wspomnieć, że z uwagi na panującą pandemię dzieci wystąpiły przed statywem z kamerą i poradziły sobie znakomicie! Nagranie z występu zostało udostępnione rodzicom, myślę, że w niejednym oku mamy i taty pojawiły się łzy wzruszenia.

Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć: „Mamo, Tato – jestem przedszkolakiem!”

Agnieszka Karcz