Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

8 października uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niepołomicach uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W akcji w tym roku wzięło udział 5 862 szkół z całego świata. W ramach świętowania tego wydarzenia uczniowie grali na lekcjach matematyki w BINGO matematyczne z tabliczką mnożenia, a na lekcjach wychowania fizycznego przeprowadzono turniej „Piłkarz matematyk”, którego elementem rozgrywki była odpowiedź na pytania z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy lubią wyzwania mieli możliwość zapoznania się ze sprytnymi sposobami liczenia i rozwiązać zadania zgodnie z zasadą „licz sprytnie”. W środę, w kolejnym dniu obchodów tego święta, uczniowie, nauczyciele, a także rodzice mieli możliwość zdobycia tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie zwłaszcza starszych klas przystępowali do egzaminów pokazując swoją znajomość tabliczki mnożenia. Dorośli jednak nie odważyli się podjąć wyzwania.

Wszystkim, którzy aktywnie brali udział w akcji, dziękujemy i gratulujemy najlepszych wyników.

Justyna Błasińska