Mamy boisko!

Październik 2019 okazał się dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Włodzimierza Puchalskiego miesiącem bardzo ważnym. Do dyspozycji zostało oddane nowe boisko sportowe. Uczniowie czekali na ten moment z utęsknieniem, o czym sami chętnie mówią:
– Boisko bardzo mi się podoba. Jest duże i kolorowe. – Julia, klasa V,
– Wcześniej mieliśmy betonowe boisko. Każdy upadek był niebezpieczny, mogły powstać duże rany. Ciężko się biegało, ponieważ było nierówno i nie było wyrysowanych dobrze linii boiska. Teraz jest łatwiej i możemy lepiej poznawać różne dyscypliny sportowe. – Julka, klasa VIII,
Swego zadowolenia nie kryje również uczeń z klasy VIII, który uczestniczył na ostatnich gminnych zawodach z piłki halowej i wraz z pozostałymi członkami drużyny zdobył na nich III miejsce:
– Bardzo się cieszę, że ćwiczymy na świeżym powietrzu i mamy miejsce, gdzie możemy udoskonalać nasze umiejętności – Kacper, klasa VIII.
Uczniowie mogą korzystać z boiska na razie wyłącznie podczas lekcji WF, ponieważ czekamy jeszcze na zagospodarowanie terenu wokół obiektu, szczególnie na nowy plac zabaw. Mamy nadzieję, że nowa sala sportowa oraz nowe boisko będą dodatkową motywacją w walce o sportowe sukcesy.

Izabela Jasińska