Pasowanie na czytelnika

4 XI 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I. To kolejny ważny dzień dla pierwszoklasistów – stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Specjalnie na tę okazję przez uczennice z klasy III została przygotowana krótka część artystyczna. Bajkowe zagadki sprawdziły znajomość bohaterów baśni i bajek tj. Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek oraz Kaczka Dziwaczka. Następnie przyszli czytelnicy, w obecności Wychowawcy i Pani Bibliotekarki, złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

My uczniowie pierwszej klasy,

Uroczyście przyrzekamy,

Że będziemy książki kochać,

Krzywdy zrobić im nie damy

I wskazówek i rad książek

Będziemy słuchać z uwagą,

Obowiązki czytelnika

Traktować z wielką powagą!

PRZYRZEKAMY!

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mam nadzieję, że biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Warto wiedzieć, że do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się

specjalnie zapisywać, czytelnikiem jest się od pierwszej do ósmej klasy. Zapraszam!

Joanna Marzec