Świetny występ recytatorski naszych uczennic

W tegorocznym 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim na etapie szkolnym uczestniczyło 13 uczniów naszej szkoły w różnych kategoriach wiekowych. Musieli oni przygotować recytację, czyli zgodnie z definicją słownikową «wygłosić utwory literackie
w sposób artystyczny». Ze względu na ograniczone możliwości kontaktu z nauczycielami przygotowania były bardzo trudne. Jak co roku, należało najpierw  wybrać do recytacji wiersz i fragment prozy, ale teksty musiały być nowe (nieprezentowane we wcześniejszych edycjach konkursu). Dużą trudnością dla uczestników oraz oceniających było także to, że z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią covid-19 nie występowali oni bezpośrednio. Uczniowie musieli przygotować nagrane filmy ze swoimi recytacjami w domu. To duża sztuka prezentować się w ten sposób.

Tym bardziej nam miło poinformować, że uczennice starszych klas odniosły duży sukces w etapie gminnym, który zorganizowany został przez Dom Kultury w Woli Batorskiej. Julia Celebańska z kl. 7. zdobyła wyróżnienie, a Kinga Węgrzyn z kl. 8. zajęła I miejsce
i będzie reprezentować naszą szkołę w etapie powiatowym konkursu w Wieliczce. Julia Celebańska recytowała fragment „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza i Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa, a zwycięska Kinga Węgrzyn przejmujący wiersz Wisławy Szymborskiej „Nienawiść” i fragment znanej opowieści Erica-Emmanuela Schmitta Oskar
i pani Róża
.

Bardzo cieszymy się z sukcesu naszych uczennic i życzymy im kolejnych!

Małgorzata Gawlińska