Święto Patrona Szkoły

Nasza szkoła po raz kolejny obchodziła 6 marca Święto Patrona. W tym roku przypadały 111. urodziny Włodzimierza Puchalskiego.
W tym roku klasa 4. Wraz z wychowawczynią – panią Izabelą postanowiła znaleźć inny sposób na akademię. Nagrała program telewizyjny. Wstępem do programu była rozmowa dwóch uczniów z różnych szkół – Wiktora i Dawida, którzy umawiali się na wspólne oglądanie programu o sławnych Polakach. Pozostali uczniowie wcielili się w różne role – Julka została dziennikarką, Piotruś – Janem Walencikiem (polski przyrodnik i fotograf), córką patrona, panią Annę Puchalską została Zuzia. Muzeum Niepołomickie reprezentował Stefan Guzik (postać fikcyjna), w którego wcielił się Stasiu, a Nadia zagrała samą siebie – uczennicę klasy IV. Punktem kulminacyjnym była transmisja z Wyspy Króla Jerzego. Dzięki uprzejmości Polskiej Stacji Antarktycznej, na grobie naszego patrona – Włodzimierza Puchalskiego została złożona pamiątkowa karta od społeczności szkoły.
To nie był jednak koniec świętowania. Po uroczystym apelu uczniowie, podzieleni na grupy, wzięli udział w grze Escape School przygotowanej przez panią Izabelę. Zasady były podobne do znanych escape roomów, w naszej grze uczniowie mieli ukryte zagadki po całej szkole. Jedynie rozwiązanie dziesięciu zadań mogło ich uwolnić ze szkolnych murów. Każda grupa była mocno zmotywowana, ponieważ nikt nie chciał zostać na weekend w szkole! Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami z różnych dziedzin, a przede wszystkim dobrze bawili się podczas rozwiązywania łamigłówek. Większość z nich nawet się nie zorientowała, jak wiele się nauczyli. Ten dzień z pewnością będziemy wspominać jeszcze długo. Nic tak nie cieszy jak wspólna dobra zabawa!