Code week w przedszkolu

W drugim tygodniu października nasze przedszkole wzięło udział w fascynującym
wydarzeniu zwanym Code Week, czyli Tygodniem Kodowania. To inicjatywa mająca na celu
wprowadzenie najmłodszych w świat programowania i nowoczesnych technologii. Przedszkola stały się areną dla małych programistów, gdzie kreatywność i nauka idą w parze.
Code Week to nie tylko nauka kodowania, ale również świetna zabawa i rozwijanie
umiejętności poznawczych u najmłodszych. Podczas tego wyjątkowego tygodnia dzieci miały okazję eksperymentować z matą do kodowania z kolorowymi klockami, prostymi grami oraz aplikacjami, które nie tylko rozwijają logiczne myślenie, ale także uczą współpracy i rozwiązywania problemów. Jedną z atrakcji Code Week była zabawa z robotem Photon, gdzie najmłodsi programowali, a póżniej samodzielnie sterowali prawdziwym robotem. Pomocne w tym były specjalne aplikacje dostosowane do wieku przedszkolaków, które sprawiały, że proces kodowania był zrozumiały i przyjazny dla maluchów. Celem wydarzenia było przede wszystkim rozwijanie kreatywności i zdolności logicznego myślenia, gdzie dzieci poprzez zabawę, zdobywają podstawowe umiejętności, które mogą okazać się niezwykle cenne w przyszłości.
Code Week w przedszkolu to z pewnością wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko bawi, ale
również uczy. Inicjatywa ta pokazuje, że nawet najmłodsi mogą być aktywni w dziedzinie
nowoczesnych technologii i że nauka programowania może być przyjemna oraz dostępna dla każdego.

Agnieszka Karcz
ZSP Niepołomice